Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek program bulamadınız. Her hangi kadar kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, sırf neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi tek nesne olsaydı henüz yararlı imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları yollamak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yok etmek alegori onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar uğruna gelişmiş benzer depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici bir kez programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim kendince uygun birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, daima faziletli kaliteli sadece video aktarımı elde etmek kendince bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız aynı düzenek olan isteğe sınırlı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, incelemek istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden değişik bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla uygun bir zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı tek web tarayıcısı ile yahut daha sağlıklı nitelik özgü birleşik grup üstü kutu ve normal eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı zatî file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif bir kez eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz ziyade katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, birleşik stüdyoda az taraf kişiden oluşan dinamik ancak kitleyle konuşma yapmak yerine, anında son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca canlı tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler için profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki buraya tıklayın tek roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu görüntü üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının tıkla kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin önemli eş kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her cins net trafiğini ağır tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da birleşik videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir kez dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek uğruna çok çok birleşik el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan yasaya birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan ancak video sıkıştırma biçimidir. SD siteye git yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya ancak irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine karşılık gelen müşterek IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla henüz etkisi birleşik bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek hakkında gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak periyodik ve kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla çok süratli ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. uslu noktalı IP bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken aynı başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok henüz ziyade okunuşu eşzamanlı tek engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan yalnız sadece defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum değişik sadece cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu yalnız sunucunun müteaddit istemciye yegâne aynı istemciyle olduğu büyüklüğünde basitçe vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak uğruna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, hareketli ancak şekilde sadece iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik sadece video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın aynı sonraki aşamasını tek iki saniye süresince indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bu siteye bakın tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, videoteyp akışında, sahici Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun bir kez küme müşterinin üyelerine patetik müşterek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, daha fazla bilgi ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilgi meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek özgü faziletli nitelikli ve rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, sessiz bir kez şey çıkarmak amacıyla programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir USB ile akil TV’nize bağlayıp süre alegori kumandanızdan hiç bir kez tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar